Text

 

40 år av interna tävlingar - enligt Anders Nilssons anteckningar

Lottad dubbelturnering nyårsturnering

Huvudturnering seniorer


1977

1 Daniel Danielsson/Kenneth Bengtsson

2 Sven Harlenbäck/Solveig.Andersson


1978

1 Lennart Ohlsson/Sven Sjöström

2 AnnaKarin/Peter Arvidson


1979

1 Lennart Ohlsson/Brita Weiss

2 Anders Nilsson/Rolf Jönsson


1980

1 Mats Strandberg/Birgit Hansson

2 Sten Andersson/ Håkan Glantz


1981

1 Anders Nilsson/Kaj Kvant

2 Lennart Ohlsson/Per Nilson


1982

1 Patrik Persson/Sten Andersson

2 Solveig Andersson/Kaj Kvant


1983

1 Håkan Glantz/Rolf Jönsson

2 Kaj Kvant/Lennart Glantz


1984

Anders Nilsson/Jan Andersson

Niclas Odeskog/Bertil Örnberg


1985

Peter Arvidson/Leif Ståhl

Lennart Ohlsson/Göran Äng


1986

Anders Berggren/Per Samuelsson

Marcus Larsson/Jens Arvidson


1987

Jonas Persson/Patrik Persson

Patrik Hansson/Matthias Danielsson


1988:1

Anders Berggren/Stefan Thorén

Anders Nilsson/AnnaKarin Arvidson


1988:2

Anders Nilsson/Jörgen Persson

Magnus Svensson/Magnus Berggren


1989

Anders Berggren/Mats Arvidson

Wikner Roos/Bengt Olsson


1990

-

.

1991

Magnus Svensson/Gun Örnberg

Björn Cronqvist/Kenneth Bengtsson

1992

-

-

1993

Anders Nilsson/Fredrik Wahlgren

Lars Wahlgren/Kenneth Nilsson


Tröstturnering seniorer


Segrare

Andraplats


1977

Lennart Ohlsson/Lennart Glantz

Per Hammarlund/Kjell Jönsson


1978

-

-

1979

-

-

1980

Anders Nilsson/AnnaKarin Arvidson

Lennart Ohlsson/Ann-Kristin Danielsson


1981

Paul Andersson/Sture Nilsson

Kenneth Bengtsson/Rolf Jönsson


1982

Mats Sjöström/Peter Arvidson

Lennart Ohlsson/Ann-Kristin Danielsson


1983

Kenneth Bengtsson/Jonas Hansson

Niclas Sahlén/Kjell Jönsson


1984

Patrik Roos/Ulrica Johansson

Jonas Hansson/Anders Lindbergh


1985

Patrik Roos/Gun Örnberg

Ulrica Johansson/Jonas Persson


1986

-

-

1987

Anders Nilsson/Evy Nilsson

Peter/AnnaKarin Arvidson

1988:1

Lennart Ohlsson/Inge Lundberg

Gun Örnberg/Jonas Bengtsson

1988:2

-

Huvudturnering juniorer

Segrare

Andraplats


1981

Patrik Persson/Anders Lindbergh

Patrik Roos/Tommy Persson


1982

Anders Lindbergh/Jonas Åkesson

Jonas Bengtsson/Jimmy Olsson


1983

Tommy Persson/Jimmy Olsson

Jens Arvidson/Jonas Bengtsson


1984

Petter Fredriksson/Marcus Larsson

Christian Andersson/Jens Arvidson


1985

Patrik Rosvall/Christian Danielsson

Daniel Bengtsson/Peter Sallenhag


1986

Patrik Hansson/Patrik Rosvall

Ola Hansson/Stefan Rasmusson

1987


Henrik Ohlsson/Niclas Roth

Daniel Bengtsson/Petter Fredriksson

1988:1

Cecilia Danielsson/Kent Olsson

Daniel Lundqvist/Magnus Svensson


1988:2

Kent Olsson/Peter Olsson

Henrik Ohlsson/David Fredriksson


1989

Thomas Berggren/Måns Rundqvist

Karl Arvidson/Henrik Nilsson


1990

-

-

1991

Johan Börjesson/Fredrik Wahlgren

David Svensson/Magnus Rundqvist

Tröstturnering juniorer


Segrare

Andraplats


1981

Patrik Rosqvist/Marcus Larsson

Anders Berggren/Lars-Åke Larsson


1982

Jens Arvidson/Tommy Persson

Marcus Larsson/Roger Olsson


1983

Roger Olsson/Matthias Danielsson

Niclas Roth/Jonas Åkesson


1984

Jonas Bengtsson/Ola Hansson

Patrik Rosvall/Christian Danielsson


1985

Christel Weiss/Ola Hansson

Christian Andersson/Nils Ceder


1986

-

-

1987

Patrik Hansson/Peter Olsson

Ola Hansson/Dan Nilsson


1988:1

Mats Arvidsin/Peter Olsson

Johan Danielsson/Patrik Rosvall


1988:2

-

Minitennis

Pojkar och Flickor


Segrare

Andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1981

Jens Arvidson

Ulf Bergenrup

Jonas Bengtsson

Kristian Lindahl


1982

Roger Sjöstedt

Christel Weiss

Christian Danielsson

Patrik Rosvall


1983

Stefan Rasmusson

Patrik Rosvall

Torsten Smideberg

Mats Arvidson


1984

Cecilia Danielsson

Henrik Ohlsson

Max Leufstedt

Lenny Olsson


1985

Henrik Ohlsson

Peter Olsson

Anders Olsson

Christoffer Andersson


1986

Anders Olsson

Peter Olsson

Håkan Westergren

Nina Svensson


1987

Anders Axelsson

Marcus Persson

Daniel Lundqvist

Karl Arvidson


1988

David Fredriksson

David Svensson

Fredrik Wahlgren

Martin Olsson

Flickor

Segrare

Andraplats


1981

Fredrika Hylén

Maria Nilsson

Andra nyårstävlingar - inomhus

Handicap singel


Segrare

Andraplats


1994

Anders Nilsson

Åke Fredriksson

Minitennis


Segrare

Andraplats


1995

Kent Olsson

Anders Nilsson


1996

Fredrik Wahlgren

Andreas Persson

-


2006

Anders Nilsson

Oliver Andersso

Blixtdubbel – påsk eller trettonhelg


Segrare

Andraplats


1997

Lars Wahlgren/Evy Nilsson

Lars Axelsson/Mats Nygren


1998

Mats/Adam Nygren

Bengt Olsson/Marita Ivarsson


2008

Eva Axelsson/Jakob Rignell

?


Masters - inomhus

Herrar

HS segrare

HS andraplats

HS tröst segrare

HS tröst andraplats


1978

Lennart Ohlsson

Mats Strandberg

-

-

1983

Mats Strandberg

Lennart Ohlsson

Peter Arvidson

Sven Harlenbäck


1984

Mats Strandberg

Anders Nilsson

Patrik Roos

Peter Arvidsson


1985

Patrik Roos

Jonas Persson

Patrik Persson

Anders Berggren


Damer

DS segrare

DS andraplats

DS tröst segrare

DS tröst andraplats

1983

AnnaKarin Arvidson

Solveig Andersson

Evy Nilsson

Ingrid Frennhoff


1984

Evy Nilsson

Brita Weiss

Birgit Hansson

Ingrid Frennhoff

Sportlovstävlingen

Herrar motionärer


HS segrare

HS andraplats

HS tröst segrare

HS tröst abdraplats


1983

Per Hammarlund

Åke Fredriksson

Jonny Olsson

Per Andersson

Inomhusturneringen (inofficiellt inomhusmästerskap)

Herrsingel huvudturnering


Segrare

Andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1969

Kjell-Åke Ewers

Åke Malmborg

Per Hammarlund

Per Olov Bitzén


1970

Sven Harlenbäck

Kjell-Åke Ewers

Östen Claesson

Sven Sjöström


1971

Sven Harlenbäck

Per Hammarlund

Göran Harborn

Sven Sjöström


1972

Sven Harlenbäck

Per Hammarlund

Göran Harborn

Sven Sjöström


1973

Sven Harlenbäck

Åke Malmborg

Folke Lundin

?

1974

Sven Harlenbäck

?


1975

Leif Ceder

Lennart Ohlsson

Sten Andersson

Anders Nilsson


1976

Sven Harlenbäck

Lennart Ohlsson

Daniel Danielsson

Rolf Jönsson


1977

-

-

1978

Mats Strandberg

Paul Andersson


1979

Mats Strandberg

Lennart Ohlsson


1980

Mats Strandberg

Anders Nilsson


1981

Mats Strandberg

Paul Andersson


1982

Anders Nilsson

Håkan Glantz


1983

Mats Strandberg

Niclas Thörn

Håkan Glantz

Lennart Ohlsson


1984

Mats Strandberg

Anders Nilsson


1985

Anders Nilsson

Niclas Odeskog

Patrik Persson

Jonas Hansson


1986

Patrik Roos

Anders Nilsson

Daniel Danielsson

Patrik Hansson


1987

Patrik Roos

Anders Nilsson

Matthias Danielsson

Ola Hansson


1988

Jonas Persson

Lennart Ohlsson

Ola Hansson

Kent Olsson


1989

Jonas Persson

Anders Nilsson

Kent Olsson

Christian Andersson


1990

Anders Nilsson

Niclas Odeskog

Kent Olsson

Bengt Olsson


1991

Magnus Svensson

Ola Hansson

Magnus Kruppke

Jonas Örnberg


1992

Henrik Rosberg

Anders Nilsson


1993

Anders Nilsson

Magnus Svensson

-

1994

Magnus Svensson

Anders Nilsson

-

1995

Anders Nilsson

Niclas Odeskog

Herrsingel 2


Segrare

Andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1978

Per Hammarlund

Lennart Glantz


1979

Daniel Danielsson

Per Hammarlund


1980

Håkan Glantz

Daniel Danielsson


1981

Kjell-Arne Jonsson

Gustaf Lindbergh


1982

Åke Malmborg

Per Hammarlund


1983

Kjell Klein

Gustaf Lindbergh

Sture Sahlén

Rolf Jönsson


1984

Krister Bruhn

Jonny Olsson


1985

Leif Ceder

Sven Olsson

Per  Hammarlund

Sture Sahlén


1986

Gustaf Lindbergh

Sven Olsson

Åke Fredriksson

Lars Antonsson


1987

Sven Olsson

Jonny Olsson

Clas Odeskog

Bertil Örnberg


1988

Per Elnertz

Jonny Olsson

Lennart Glantz

Mats Bruhn


1989

Lars Arvidsson

Åke Fredriksson

Kenneth Nilsson

Jens Arvidson


1990

Lars Wahlgren

Kenneth Nilsson

Åke Fredriksson

Göran Äng


1991

Anders Berggren

Lars Wahlgren

Åke Fredriksson

Björn Cronqvist


1992

-

-

1993

Lars Wahlgren

Fredrik Wahlgren

-

1994

Mats Hebrand

Erik Gustafsson

-

1995

-

-Damsingel huvudturnering


Segrare

Andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1979

Anna Karin Arvidson

Brita Waiss


1980

Anna Karin Arvidson

Evy Nilsson


1981

Evy Nilsson

Anna Karin Arvidson


1982

Anna Karin Arvidson

Birgit Hansson


1983

Anna Karin Arvidson

Brita Waiss

Ingrid Frennhoff

Sofie Larsson


1984

Anna Karin Arvidson

Brita Waiss


1985

Agneta Ståhl

Brita Waiss

Sofie Larsson

Inger Bengtsson


1986

Christel Weiss

Sofie Larsson

Camilla Persson

Eva-Mari Göransson


1987

Anna Karin Arvidson

Brita Waiss

Christel Weiss

Evy Nilsson


1988

Christel Weiss

Brita Waiss

Gun Örnberg

Camilla Persson


1989

Cecilia Danielsson

Brita Waiss

Inger Bengtsson

Solveig Andersson


1990

Christel Weiss

Brita Waiss

-

1991

Solveig Andersson

Birgit Hansson

-

1992

-

-Damer 2


Segrare

Andraplats

Tröst Segrare

Tröst andraplats


1984

Birgit Hansson

Agneta Ståhl


1985

Sofie Larsson

Gun Örnberg

Barbro Ceder

Camilla Persson

Juniorer

Pojkar 18 och 15


P18 segrare

P18 andraplats

P15 segrare

P15 andraplats


1982

Håkan Glantz

Niclas Thörn

Martin Sallenhag

Anders Lindberg


1983

Niclas Thörn

Niclas Odeskog

Marcus Larsson

Martin Sallenhag


1984

Niclas Odeskog

Patrik Roos

Jonas Åkesson

Marcus Larsson


1985

Niclas Odeskog

Anders Berggren

Jonas Bengtsson

Marcus Larsson


1986

Matthias Danielsson

Patrik Hansson

Stefan Rasmusson

Christel Weiss


1987

-

-

Magnus Svensson

Dan Nilsson


1988

-

-

Kent Olsson

Dan Nilsson


1989

Jonas Bengtsson

Magnus Svensson

Thomas Berggren

Daniel Bengtsson


1990

-

-

Henrik Ohlsson

Petter Winther


1991

-

-

Magnus Kruppke

Marcus Nestor


1992

Rikard Gustafsson

David Svensson

-

-

1993

-

-

Andreas Persson

Kristian Jacobsson


1994

-

-

1995

-

-

Victor Hebrand

Adam Nygren

Pojkar 13 och 11


P13 segrare

P13 andraplats

P11 segrare

P11 andraplats


1984

-

-

Patrik Rosvall

Ola Hansson


1985

Ola Hansson

Stefan Rasmusson

-

-

1986

-

-

-

-

1987

Henrik Ohlsson

Henrik Rosberg

-

-

1988

Henrik Rosberg

Henrik Ohlsson

-

-

1989

Johan Danielsson

Peter Olsson

-

-

1990

Magnus Kruppke

David Svensson

Fredrik Wahlgren

Martin Olsson


1991

Karl Arvidson

Erik Rosell

-

-

1992

-

-

1993

Martin Olsson

Victor Hebrand

-

-

1994

Victor Hebrand

Linus Karnland


-

1995

-

-

Flickor 15 och 13


F15 segrare

F15 andraplats

F13 segrare

F13 andraplats


1983

-

-

Christel Weiss

Petra Hansson


1984

Ulrica Johansson

Christel Weiss

-

-

1985

-

-

1995

Johanna Larsson

Anna Hebrand

-

-

F13 segrare

F13 andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1993

Emma Axelsson

Johanna Larsson

Anna Sofia Mårtensson

Maria Karnland


1994

Johanna Larsson

Maria Karnland

-

-

Minitennis, pojkar och flickor


Segrare

Andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1984

Henrik Ohlsson

Cecilia Danielsson

Lenny Olsson

Victor Svensson


1985

David Nicpalj

Henrik Ohlsson

Johan Danielsson

Nina Svensson


1986

Johan Danielsson

Victor Svensson

Peter Olsson

Marcus Persson


1987

Daniel Lundqvist

Marcus Åkerman

Macus Persson

Karl Arvidson


1988

Johan Örnberg

Robert Bruhn

Fredrik Wahlgren

Pontus Timberg


1989

Erik Rosell

Fredrik Wahlgren

Martin Jönsson

Martin Nilsson


1990

Martin Nilsson

Niclas Rosell

Eric Nilsson

Magnus Andersson


1991

Gustaf Nilsson

Victor Hebrand

-

-

1992

-

-

1993

-

-

1994

Axel Pileby

Marcus Johansson

-

-

Dalby Cup – handicapturnering (juni) utomhus

Herrsingel


H1 segrare

H1 andraplats

H2 segrare

H2 andraplats


1979

Bert Hermansson

Kjell-Åke Roos

-

-

1980

Lennart Ohlsson

Paul Andersson

-

-

1981

Håkan Glantz

Kaj Andersson

-

-

1982

Jonas Persson

Kaj Anderson

-

-

1983

Patrik Persson

Jonas Persson

Kaj Kvant

Jan Andersson


1984

Niclas Odeskog

Lennart Ohlsson

Anders Berggren

Åke Fredriksson


1985

Patrik Roos

Anders Nilsson

Sven Olsson

Rolf Jönsson


1986

Jonas Bengtsson

Anders Nilsson

Kenneth Nilsson

Lenart Glantz


1987

Lennart Ohlsson

Anders Nilsson

PeterJuhasz

Bertil Örnberg


1988

Magnus Svensson

Marcus Larsson

Christel Weiss

Anna Karin Arvidson


1989

Niclas Odeskog

Anders Nilsson

-

-

1990

Magnus Svensson

Ola Hansson

Christel Weiss

Kenneth Nilsson


1991

Magnus Svensson

Niclas Odeskog

-

-

1992

Johan Danielsson

Niclas Odeskog

-

-

1993

Niclas Odeskog

Marcus Nestor

-

-

Damsingel


Segrare

Andraplats


1979

Agneta Ståhl

Marianne Lindahl


1980

Brita Weiss

Ann-Britt Sunddtröm


1981

-

-

1982

-

-

1983

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1984

Gun Örnberg

Barbro Ceder


1985

Christel Weiss

Agneta Ståhl

1986

-

-

1987

Inger Bengtsson

Christel Weiss

1988

-

-

1989

-

-

1990

Christel Weiss

Anna Karin Arvidson

Generationsdubbel - utomhus


Segrare

Andraplats


1990

Lennart/Henrik Ohlsson

Johan/Daniel Danielsson


1991

Lennart/Henrik Ohlsson

Bengt/Kent Olsson

Klubbmästerskapen - utomhus

Herrsingel

Herrsingel 1


H1 segrare

H1 andraplats


1976

Peter Arvidson

Mats Strandberg


1977

Mats Strandberg

Paul Andersson


1978

Mats Strandberg

Paul Andersson


1979

Mats Strandberg

Paul Andersson


1980

Mats Strandberg

Lennart Ohlsson


1981

Mats Strandberg

Håkan Glantz


1982

Mats Strandberg

Anders Nilsson


1983

Sven Andrén

Niclas Thörn


1984

Niclas Thörn

Anders Nilsson


1985

Mats Strandberg

Anders Nilsson


1986

Anders Nilsson

Patrik Roos


1987

Patrik Roos

Anders Nilsson


1988

Anders Nilsson

Patrik Roos


1989

Niclas Odeskog

Patrik Roos


1990

Patrik Roos

Magnus Svensson


1991

Magnus Svensson

Henrik Rosberg


1992

Anders Nilsson

Magnus Svensson


1993

Niclas Thörn

Anders Nilsson


1994

Johan Danielsson

Anders Nilsson


1995

Magnus Svensson

Anders Nilsson


1996

Ola Hansson

Magnus Svensson


1997

Anders Nilsson

Magnus Svensson


1998

Victor Hebrand

Niclas Odeskog


1999

Victor Hebrand

Ola Hansson


2000

Victor Hebrand

Henrik Rosberg


2001

Mats Strandberg

Henrik Rosberg


2002

Mats Strandberg

Ola Hansson


2003

Mats Strandberg

Ola Hansson


2004

Mats Strandberg

Anders Nilsson


2005

Mats Strandberg

Anders Rosberg


2006

Mats Strandberg

Anders Nilsson


2007

Anders Rosberg

Mats Strandberg


2008

Mats Strandberg

Anders Rosberg


2009

Anders Rosberg

Mats Strandberg

Herrsingel 2 och 3


H2 segrare

H2 andraplats

H3 segrare

H3 andraplats


1977

Göran Harborn

Daniel Danielsson


1978

Kenneth Bengtsson

Daniel Danielsson


1979

Jonas Svensson

Daniel Danielsson

Gustaf Lindbergh

Sture Sahlén


1980

Håkan Glantz

Kenneth Bengtsson

Gustaf Lindbergh

Sture Sahlén


1981

Kaj Andersson

Göran Malmborg

Wikner Roos

Lennart Pettersson


1982

Patrik Roos

Kjell Klein

Rolf Jönsson

Kjell-Åke Roos


1983

Åke Malmborg

Kjell Klein

Sven Olsson

Kjell Jönsson


1984

Åke Malmborg

Leif Ceder

Lennart Glantz

Åke Fredriksson


1985

Gustaf Lindbergh

Leif Ceder

Lars Arvidsson

Dennis Berlin

1986

Göran Malmborg

Gustaf Lindbergh

Per Samuelsson

Åke Fredrikssson

1987

Marcus Larsson

Per Samuelsson

-

-

1988

Wikner Roos

Lennart Glantz


1989

Wikner Roos

Åke Malmborg


1990

Stig-Olof Larsson

Bengt Olsson


1991

Håkan Glantz

Jan.Eric Ståhl


1992

Peter Arvidson

Bengt Olsson


1993

Lars Wahlgren

Fredrik Wahlgren

Ola Karnland

Mats Hebrand


1994

Lars Wahlgren

Bengt Olsson

Mats Hebrand

Lars Axelsson


1995

Jens Arvidson

Åke Fredriksson


1996

Bengt Olsson

Peter Arvidson


1997

Mats Arvidson

Jens Arvidson


1998

Jakob Lawesson

Mats Nygren


1999

Jörgen Örnling

Jens Arvidson


2000

Lars Arvidson

Ingvar Nilsson


2001

Jens Arvidson

Peter Arvidson


2002

Lennart Ohlsson

Anders Svensson


2003

?

?

2004

Lennart Ohlsson

Mårten Rignell

2005

Erik Strandberg

Anders Svensson


2006

Anders Svensson

Ingvar Nilsson


2007

Jakob Rignell

Anders Svensson


2008

Ingvar Nilsson

Per Eisele


2009

Simon Persson

Ingvar Nilsson

Damsingel

Damsingel 1


D1 segrare

D1 andraplats


1976

Brita Weiss

Anna Karin Arvidson


1977

Anna Karin Arvidson

Evy Nilsson


1978

Brita Weiss

Evy Nilsson


1979

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1980

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1981

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1982

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1983

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1984

Brita Weiss

Evy Nilsson


1985

Sofie Larsson

Agneta Ståhl


1986

Christel Weiss

Sofie Larsson


1987

Christel Weiss

Brita Weiss


1988

Christel Weiss

Sofie Larsson


1989

Christel Weiss

Brita Weiss


1990

Anna Karin Arvidson

Evy Nilsson


1991

Ingrid Frennhoff

Anna Karin Arvidson


1992

Anna Karin Arvidson

Gun Örnberg


1993

Anna Karin Arvidson

Agneta Ståhl


1994

Anna Karin Arvidson

Agneta Ståhl


1995

Anna Karin Arvidson

Agneta Ståhl


1996

Anna Karin Arvidson

Eva Axelsson


1997

Anna Karin Arvidson

Eva Axelsson


1998

Anna Karin Arvidson

Eva Axelsson


1999

Anna Karin Arvidson

Gun Örnberg


2000

Anna Karin Arvidson

Charlotta Simmons


2001

Eva Axelsson

Solveig Andersson


2002

Eva Axelsson

Annica Cronqvist


2003

Gun Örnberg

Annica Cronqvist


‘2004

?

?

2005

-

-

2006

-

-

2007

Åsa Johansson

Gun Örnberg


2008

Åsa Johansson

Camilla Persson


2009

Åsa Johansson

Gun Örnberg

Damsingel 2


D2 segrare

D2 andraplats

1979

Karin Lundqvist

Agneta Ståhl

1980

Solveig Andersson

Karin Nilsson

1981

-

-

1982

Ingrid Frennhoff

Aina Åkesson

1983

Aina Åkesson

Sofie Larsson


1984

Agneta Ståhl

Ingrid Frennhoff


1985

Sofie Larsson

Agneta Ståhl


1986

Christel Weiss

Inger Bengtsson


1987

Gun Örnberg

Inger Bengtsson

Herrdubbel

1977

Paul Andersson/Lennart Ohlsson

Per Hammarlund/Sten Andersson


1978

Paul Andersson/Lennart Ohlsson

Anders Nilsson/Mats Strandberg


1979

Paul Andersson/Lennart Ohlsson

Kenneth Bengtsson/Daniel Danielsson


1980

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Leif Ceder/Peter Arvidson


1981

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Lennart Ohlsson/Jonas Persson


1982

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Sven Andrén/Kjell Klein


1983

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Sven Andrén/Kjell Klein


1984

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Håkan Glantz/Patrik Roos


1985

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Lennart Ohlsson/Håkan Glantz


1986

Håkan Glantz/Göran Malmborg

Lennart Ohlsson/Daniel Danielsson


1987

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Lennart Ohlsson/Daniel Danielsson


1988

Niclas Odeskog/Magnus Fischer

Jonas Persson/Patrik Persson


1989

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Niclas Odeskog/Magnus Fischer


1990

Magnus Svensson/Henrik Ohlsson

Niclas Odeskog/Magnus Fischer

1991

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Niclas Odeskog/Magnus Fischer


1992

Ola Hansson/Kent Olsson

Niclas Odeskog/Magnus Fischer


1993

Håkan Glantz/Niclas Thörn

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


1994

Ola Hansson/Kent Olsson

Niclas Odeskog/Magnus Fischer


1995

Magnus Svensson/Henrik Ohlsson

Anders Nilsson/Mats Strandberg


1996

Magnus Svensson/Henrik Ohlsson

Anders Nilsson/Mats Strandberg


1997

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


1998

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Fredrik Wahlgren/Niclas Odeskog


1999

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


2000

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


2001

Anders Nilsson/Mats Strandberg

?

2002

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


2003

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


2004

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Marcus Nestor/Hannes Ivarsson


2005

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Marcus Nestor/Hannes Ivarsson


2006

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl


2007

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Ståhl

2008

Anders Rosberg/Jan-Eric Ståhl

Anders Nilsson/Mats Strandberg

2009

Anders Nilsson/Mats Strandberg

Thomas Johansson/Patrik Persson


Damdubbel


Segrare

Andraplats


1980

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Birgit Hansson/Brita Weiss


1981

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Birgit Hansson/Brita Weiss


1982

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Birgit Hansson/Brita Weiss


1983

Birgit Hansson/Brita Weiss

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson


1984

Birgit Hansson/Brita Weiss

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson


1985

Agneta Ståhl/Aina Åkesson

Birgit Hansson/Brita Weiss


1986

Sofie Larsson/Christel Weiss

Agneta Ståhl/Aina Åkesson


1987

Sofie Larsson/Christel Weiss

Inger Bengtsson/Ingrid Frennhoff


1988

Christel Weiss/Cecilia Danielsson

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson


1989

Christel Weiss/Cecilia Danielsson

Inger Bengtsson/Ingrid Frennhoff


1990

Agneta Ståhl/Aina Åkesson

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson


1991

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Inger Bengtsson/Ingrid Frennhoff


1992

Sofie Larsson/Gun Örnberg

Agneta Ståhl/Aina Åkesson


1993

Agneta Ståhl/Aina Åkesson

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson


1994

Agneta Ståhl/Aina Åkesson

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson


1995

Anna Karin Arvidson/Agneta Ståhl

Evy Nilsson/Birgit Hansson


1996

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Evy Nilsson/Agneta Ståhl


1997

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Evy Nilsson/Birgit Hansson


1998

Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg

Marita Ivarsson/Eva Axelsson


1999

Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg

Johanna Larsson/Charlotta Simmons


2000

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Marita Ivarsson/Eva Axelsson


2001

Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson

Marita Ivarsson/Eva Axelsson


2002

Anna Karin Arvidson/Annica Cronqvist

Marita Ivarsson/Eva Axelsson


2003

Marita Ivarsson/Eva Axelsson

Annica Cronqvist/Birgit Hansson


2004

?

?

2005

Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg

Marita Ivarsson/Eva Axelsson


2006

Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg

?

2007

?

?

2008

Åsa Johansson/Camilla Persson

Marita Ivarsson/Eva Axelsson


2009


Mixeddubbel


Segrare

Andraplats


1981

Anna Karin/Peter Arvidson

Brita Weiss/Lennart Ohlsson


1982

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Peter Arvidson


1983

Sofie Larsson/Patrik Roos

Anders/Evy Nilsson


1984

Anders/Evy Nilsson

Sofie Larsson/Patrik Roos


1985

Sofie Larsson/Patrik Roos

Solveig Andersson/Lennrt Ohlsson


1986

Sofie Larsson/Patrik Roos

Anna Karin/Peter Arvidson


1987

Sofie Larsson/Patrik Roos

Anna Karin/Peter Arvidson


1988

Sofie Larsson/Patrik Roos

Anna Karin/Peter Arvidson


1989

Christel Weiss/Jonas Persson

Anders/Evy Nilsson


1990

Christel Weiss/Jonas Persson

Anders/Evy Nilsson


1991

Anders/Evy Nilsson

Camilla/Patrik Persson


1992

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Peter Arvidson


1993

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Peter Arvidson


1994

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Peter Arvidson


1995

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Peter Arvidson


1996

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Peter Arvidson


1997

Anders/Evy Nilsson

Anna Karin/Karl Arvidson


1998

Anders/Evy Nilsson

Ola/Birgit Hansson


1999

Ola/Birgit Hansson

Anders/Evy Nilsson


2000

Ola/Birgit Hansson

Anders/Evy Nilsson


2001

Ola/Birgit Hansson

Anna Karin/Peter Arvidson


2002

Ola/Birgit Hansson

Anna Karin/Karl Arvidson


2003

Gun Örnberg/Anders Nilsson

Ola/Birgit Hansson


2004

Gun Örnberg/Anders Nilsson

Ola/Birgit Hansson


2005

Gun Örnberg/Anders Nilsson

Christina/Jan-Eric Ståhl


2006

Gun Örnberg/Anders Nilsson

Ola/Birgit Hansson


2007

Åsa/Thomas Johansson

Ola/Birgit Hansson


2008

Åsa/Thomas Johansson

Gun Örnberg/Anders Nilsson


2009

Åsa/Thomas Johansson

Gun Örnberg/Anders Nilsson


Herrveteran

H35


Segrare

Andraplats


1992

Stig-Olof Larsson

Lennart Ohlsson


1993

Stig-Olof Larsson

Jan.Eric Ståhl


1994

Stig-Olof Larsson

Lennart Ohlsson


1995

Anders Nilsson

Jan.Eric Ståhl


1996

Anders Nilsson

Mats Strandberg


1997

Anders Nilsson

Jan.Eric Ståhl


1998

Mats Strandberg

Anders Nilsson


1999

Mats Strandberg

Anders Nilsson


2000

Mats Strandberg

Anders Nilsson


2001

Mats Strandberg

Anders Nilsson


2002

Mats Strandberg

Anders Nilsson


2003

Anders Nilsson

Anders Svensson


2004

Mats Strandberg

Anders Nilsson


H46 (H45 from 1992)


Segrare

Andraplats


1980

Sven Harlenbäck

Sten Andersson


1981

Sven Harlenbäck

Per Hammarlund


1982

Sven Harlenbäck

Per Hammarlund


1983

Sven Harlenbäck

Sture Sahlén


1984

Åke Malmborg

Sture Sahlén


1985

Åke Malmborg

Gustaf Lindbergh


1986

Lennart Ohlsson

Åke Malmborg


1987

Lennart Ohlsson

Wikner Roos


1988

Lennart Ohlsson

Peter Arvidson


1989

Lennart Ohlsson

Daniel Danielsson


1990

Lennart Ohlsson

Åke Malmborg


1991

Lennart Ohlsson

Daniel Danielsson


1992

Lennart Ohlsson

Daniel Danielsson


1993

Lennart Ohlsson

Daniel Danielsson


1994

Daniel Danielsson

Lennart Ohlsson


1995

Stig-Olof Larsson

Daniel Danielsson


1996

Stig-Olof Larsson

Lars Wahlgren


1997

Stig-Olof Larsson

Peter Arvidson

1998

-

-

1999

Stig-Olof Larsson

Mats Nygren


2000

Stig-Olof Larsson

Mats Nygren


2001

Stig-Olof Larsson

Lennart Ohlsson


2002

Lennart Ohlsson

Ingvar Nilsson


2003

Lennart Ohlsson

Ingvar Nilsson


2004

Lennart Ohlsson

Björn Cronqvist


H55


Segrare

Andraplats

1999

Daniel Danielsson

Lennart Ohlsson

2000

avgjord?


2001

-


2007

Lennart Ohlsson

Stig-Olof Larsson


2008

Lennart Ohlsson

Ulf Tedgård

Damveteran

D41 (senare D40)


Segrare

Andraplats


1980

Birgit Hansson

Evy Nilsson


1981

Brita Weiss

Evy Nilsson


1982

Brita Weiss

Evy Nilsson


1983

Brita Weiss

Evy Nilsson


1984

Anna Karin Arvidson

Brita Weiss


1985

Brita Weiss

Evy Nilsson


1986

Ingrid Frennhoff

Brita Weiss


1987

Brita Weiss

Ingrid Frennhoff


1988

-

-

1989

Brita Weiss

Solveig Andersson

Juniorsingel

Pojkar 18 och 16


P18 segrare

P18 andraplats

P16 segrare

P16 andraplats


1980

Håkan Glantz

Göran Malmborg


1981

Håkan Glantz

Jonas Persson


1982

Jonas Persson

Håkan Glantz


1983

Jonas Persson

Niclas Thörn


1984

Niclas Odeskog

Patrik Roos


1985

Niclas Thörn

Niclas Odeskog

Marcus Larsson

Magnus Svensson


1986

Jonas Bengtsson

Marcus Larsson

Jonas Bengtsson

Magnus Svensson


1987

Matthias Danielsson

Magnus Svensson

Jonas Bengtsson

Magnus Svensson


1988

Marcus Larsson

Jonas Bengtsson

Henrik Rosberg

Ola Hansson


1989

Ej avgjord


Henrik Ohlsson

Ola Hansson


1990

Kent Olssom

Magnus Svensson

-

-

1991

Henrik Ohlsson

Kent Olsson

-

-

1992

Henrik Ohlsson

Ola Hansson

-

-

1993

Henrik Ohlsson

Marcus Nestor

Karl Arvidson

Erik Rosell


1994

David Svensson

Fredrik Wahlgren

Marcus Nilsson

Fredrik Wahlgren


1995

-

-

Fredrik Wahlgren

Victor Hebrand


1996

Victor Hebrand

Fredrik Wahlgren

-

-

1997

Victor Hebrand

Adam Nygren

-

-

-

1999


Mikael Friberg

Pierre Kullberg

-

2007

Erik Strandberg

Jakob Rignell


2008

Erik Strandberg

Jakob Rignell

-

-

2009

Erik Strandberg

Simon Persson

-

-

Pojkar 14 och 12


P14 segrare

P14 andraplats

P12 segrare

P12 andraplats


1978

Peter Larsen


1979

Magnus Jönsson

Christian Jonsson


1980

Niclas Thörn

Patrik Roos


1981

Niclas Thörn

Patrik Roos


1982

Martin Sallenhag

Anders Lindbergh


1983

Anders Lindbergh

Marcus Larsson


1984

Marcus Larsson

Jonas Bengtrsson


1985

-

-

Ola Hansson

Henrik Ohlsson


1986

-

-

Henrik Ohlsson

Henrik Rosberg


1987

Henrik Ohlsson

Henrik Rosberg

Henrik Rosberg

Henrik Ohlsson


1988

Henrik Ohlsson

Henrik Rosberg

Petter Winther

Peter Olsson


1989

Henrik Rosberg

Henrik Ohlsson

Petter Winther

Johan Danielsson


1990

Petter Winther

Magnus Kruppke

Karl Arvidson

Erik Rosell


1991

Petter Winther

Magnus Kruppke

Fredrik Wahlgren

David Fredriksson


1992

Karl Arvidson

Erik Rosell

Markus Nilsson

Niklas Rosell


1993

David Fredriksson

Fredrik Wahlgren

Marcus Nilsson

Adam Nygren


1994

Andreas Persson

Marcus Nilsson

Victor Hebrand

Daniels Johansson


1995

Victor Hebrand

Marcus Nilsson

Victor Hebrand

Linus Karnland

1996

-

-

Linus Karnland

Philip Mårtensson

-

1999

-

-

Niklas Hebrand

Arvid Gudmundsson


Pojkar 10


P10 segrare

P10 andraplats


1995

Markus Johansson

Axel Pileby

-


1997

Niklas Hebrand

Madeleine Blennersjö

-


2001

Erik Svensson

Per Svensson

Pojkar 15

Segrare

Andraplats


2000

Hannes Ivarsson

Fredrik Nilsson


2001


2002

Oscar Cronqvist

David Palm

-


2006

Erik Strandberg

Jakob Rignell

Pojkar 13 och 11


P13 segrare

P13 andraplats

P11 segrare

P11 andraplats


2000

Oscar Cronqvist

David Palm

Niklas Hebrand

Johan Carlsson



2004

Jakob Rignell

Erik Strandberg

-

-

2005

Erik Strandberg

Jakob Rignell

-


2007

-

-

Carl Harris

Axel Rosberg


2008

Carl Harris

Axel Rosberg


2009

Simon Johansson

Veijde Nilsson

Simon Johansson

Veijde Nilsson


Flickor


F18 Segrare

F18 andraplats


1985

Christel Weiss

Ulrica Äng


F16 segrare

F16 andraplats


1993

Sofia Jönsson

Susanne Javobsson

-


1996

Emma Axelsson

Maria Karnland


F14 segrare

F14 andraplats

F12 segrare

F12 andraplats


1982

Sofie Larsson

Malin Arvidson


1983

Ulrica Johansson

Petra Hansson


1985

Christel Weiss

Ulrika Äng


1989

Emma Jacobsson

Pernillla Pariola


1990

Anna Karin Adamsson

Kristina Olsson


1991

Sofia Jönsson

Camilla Falk


1992

Sofia Jönsson

Anna Karin Adamsson

Emma Axelsson

Sara Wahlgren


1993

-

-

Emma  Axelsson

Johanna Larsson


1994

Emma Axelsson

Maria Karnland

-

-

1995

Maria Karnland

Emma Axelsson

Flickor 10


Segrare

Andraplats


2000

Rebecka Jeppsson

Amanda Cronqvist


2001

Rebecka Jeppsson

Amanda Cronqvist


2002

Rebecka Jeppsson

Amanda Cronqvist

Pojkar och flickor 1

1998

Mathilda Axelsson

Niklas Hebrand


2003

Rebecka Jeppsson

Erik Hallström

Juniordubbel

Pojkar 18


PD18 segrare

PD18 andraplats


1980

Mats Sjöström/Niclas Thörn

Kaj Andersson/Patrik Roos


1981

Jonas Persson/Kaj Andersson

Niclas Thörn/Niclas Odeskog


1982

Patrik Persson/Patrik Rosqvist

Mats Sjöström/Lars-Åke Larsson


1983

Andes Lindbergh/Martin Sallenhag

Jonas Bengtsson/Marcus Larsson


1984

-

-

1985

Marcus Larsson/Christian Danielsson

?

1986

Matthias Danielsson/Patrik Hansson

Magnus Svensson/Patrik Rosvall


1987

Anders Lindbergh/Marcus Persson

Magnus Svensson/Stefan Rasmusson


1988

Magnus Svensson/Stefan Rasmusson

Henrik Ohlsson/Petter Fredriksson


1989

Jonas/Daniel Bengtsson

Henrik Rosberg/Henrik Ohlsson


1990

Magnus Svensson/Kent Olsson

Henrik Ohlsson/Ola Hansson


1991

-

-

1992

Thomas Berggren/Henrik Rosberg

Johan Danielsson/Kristian Karlsson


1993

-

-

Pojkar 14


PD14 segrare

PD14 andraplats


1984

Jonas Bengtsson/Marcus Larsson

Torsten Smideberg/Christian Danielsson


1985

Henrik Ohlsson/Daniel Bengtsson

Ola Hansson/Mats Arvidson


1986

Magnus Svensson/Patrik Rosvall

Henrik Ohlsson/Daniel Bengtsson


1987

Ola Hansson/Mats Arvidson

Henrik Ohlsson/Daniel Bengtsson

1988

-

-

1989

-

-

1990

Karl Arvidson/Johan Danielsson

David Svensson/Rikard Gustafsson


1991

Martin Jönsson/Petter Winther

Karl Arvidson/Johan Danielsson


1992

David Fredriksson/Fredrik Wahlgren

Rasmus Demse/Marcus Nilsson


1993

David Fredriksson/Fredrik Wahlgren

Marcus Nilsson/Andreas Persson


1994

Andreas Persson/Marcus Nilsson

Adam Nygren/Victor Hebrand


Minitennis – pojkar och flickor


Segrare

Andraplats

Tröst segrare

Tröst andraplats


1980

Anders Lindbergh

Tommy Persson

Jonas Bengtsson

Christel Weiss


1981

Anders Lindbergh

Tommy Persson

Roger Sjöstedt

Christel Weiss


1982

Christian Danielsson

Mats Arvidson

Patrik Rosvall

Ola Hansson


1983

Stefan Rasmusson

Jonas Örnberg

Carin Weiss

Ulrika Äng


1984

Henrik Ohlsson

Cecilia Danielsson

Johan Danielsson

Sten Carling


1985

Cecilia Danielsson

Johan Danielsson

Jenny Örnberg

Eric Carling


1986

Eric Carling

Henrik Antonsson

Karl Arvidson

Malin Rosvall


1987

Karl Arvidson

Marcus Åkerman

Johan Örnberg

Andreas Berlin


1988

David Fredriksson

Fredrik Wahlgren

Johan Örnberg

David Osovskij


1989

Rasmus Persson

Johan Örnberg

.

-

1990

-

-

Generationsdubbel

Äldre


Segrare

Andraplats


1993

Henrik/Lennart Ohlsson

Johan/Daniel Danielsson


1994

Henrik/Lennart Ohlsson

Johan/Daniel Danielsson


1995

Johan/Daniel Danielsson

Kent/Bengt Olsson


1996

Henrik/Lennart Ohlsson

Kent/Bengt Olsson


1997

Mats/Peter Arvidson

(ej färdigspelad)


1998

Jenny/Stig-Olof Larsson

Anna Karin/Jens Arvidson


1999

Lennart / Henrik Ohlsson

Adam/ Mats Nygren


2000

Henrik/Lennart Ohlsson

Jens/Peter Arvidson


2001

Jenny/Stig-Olof Larsson

Jens/Peter Arvidson


2002

Adam/Mats Nygren

Jens/Anna Karin Arvidson


2003

Adam/Mats Nygren

?

2004

Adam/Mats Nygren

Christina/Jan-Eric Ståhl


2005

-

-

2006

-

-

Yngre


Segrare

Andraplats


1993

Fredrik/Lars Wahlgren

Johanna/Stig-Olof Larsson


1994

Johanna/Stig-Olof Larsson

Victor/Mats Hebrand


1995

Johanna/Stig-Olof Larsson

Victor/Mats Hebrand


1996

Johanna/Stig-Olof Larsson

Victor/Mats Hebrand


1997

Victor/Mats Hebrand

Johanna/Stig-Olof Larsson


1998

-

-

1999

Jenny/Stig-Olof Larsson

Håkan/Christoffer Larsson


2000

Erik/Mats Strandberg

Björn/Oscar Cronqvist


2001

Erik/Mats Strandberg

Oscar/Björn Cronqvist

-

2002

Erik/Mats Strandberg

Björn/Amanda Cronqvist


2003

Erik/Mats Strandberg

Jannica/Jan.Eric Ståhl


2004

Erik/Mats Strandberg

Jannica/Jan.Eric Ståhl

2005

-

-

2006

-

-

2007

Erik/Mats Strandberg

Jakob/Mårten Rignell

2008

-

-

Familjedubbel

Äldre


Segrare

Andraplats


1979

Mats Stig Strandberg

Anna Karin/Peter Arvidson


1980

Håkan/Lennart Glantz

Sven/Torbjörn Harlenbäck


1981

Håkan/Lennart Glantz

Anders/Jörgen Nilsson


1982

Göran/Åke Malmborg

Anders/Jörgen Nilsson


1983

Anders/Jörgen Nilsson

Kaj/Per Andersson


1984

Anders/Jörgen Nilsson

Patrik/Wikner Roos


1985

Anders/Jörgen Nilsson

Patrik/Wikner Roos


1986

Jonas/Kenneth Bengtsson

Göran/Åke Malmborg


Yngre


Segrare

Andraplats


1982

Joakim/Kjell Klein

Stefan/Sture Sahlén


1983

Christian/Daniel Danielsson

Jens/Peter Arvidson


1984

Jonas/Kenneth Bengtsson

Jens/Peter Arvidson


1985

Christian/Daniel Danielsson

Anders/Stefan Rasmusson


1986

Henrik/Lennart Ohlsson

Daniel/Kenneth Bengtsson


Blixtdubbel - säsongsavslutning


Segrare

Andraplats

2005

Mårten Rignell/Ulf Tedgård

Oscar Cronqvist/Anders Svensson

2006

Ingvar Nilsson/Ulf Tedgård

Anders Nilsson/Jakob Rignell

2007

Anders Svensson/Mårten Rignell

Stig-Olof Larsson/Erik Strandberg/Mats Nygren

2008

Anders Nilsson/Jon/Torkel Loman

Ulf Tedgård/Mats Nygren

2009



Stegen



1995

Anders Nilsson

1996

Anders Nilsson

-


2005

?

2006

?

2007

Anders Nilsson

2008

Anders Nilsson

2009

?