Lottad dubbelturnering nyårsturnering
Huvudturnering seniorer
1977
1 Daniel Danielsson/Kenneth Bengtsson
2 Sven Harlenbäck/Solveig.Andersson
1978
1 Lennart Ohlsson/Sven Sjöström
2 AnnaKarin/Peter Arvidson
1979
1 Lennart Ohlsson/Brita Weiss
2 Anders Nilsson/Rolf Jönsson
1980
1 Mats Strandberg/Birgit Hansson
2 Sten Andersson/ Håkan Glantz
1981
1 Anders Nilsson/Kaj Kvant
2 Lennart Ohlsson/Per Nilson
1982
1 Patrik Persson/Sten Andersson
2 Solveig Andersson/Kaj Kvant
1983
1 Håkan Glantz/Rolf Jönsson
2 Kaj Kvant/Lennart Glantz
1984
Anders Nilsson/Jan Andersson
Niclas Odeskog/Bertil Örnberg
1985
Peter Arvidson/Leif Stĺhl
Lennart Ohlsson/Göran Äng
1986
Anders Berggren/Per Samuelsson
Marcus Larsson/Jens Arvidson
1987
Jonas Persson/Patrik Persson
Patrik Hansson/Matthias Danielsson
1988:1
Anders Berggren/Stefan Thorén
Anders Nilsson/AnnaKarin Arvidson
1988:2
Anders Nilsson/Jörgen Persson
Magnus Svensson/Magnus Berggren
1989

Anders Berggren/Mats Arvidson
Wikner Roos/Bengt Olsson
1991
Magnus Svensson/Gun Örnberg
Björn Cronqvist/Kenneth Bengtsson
1993
Anders Nilsson/Fredrik Wahlgren
Lars Wahlgren/Kenneth Nilsson
Tröstturnering seniorer
Segrare
Andraplats
1977
Lennart Ohlsson/Lennart Glantz
Per Hammarlund/Kjell Jönsson
1980
Anders Nilsson/AnnaKarin Arvidson
Lennart Ohlsson/Ann-Kristin Danielsson
1981
Paul Andersson/Sture Nilsson
Kenneth Bengtsson/Rolf Jönsson
1982
Mats Sjöström/Peter Arvidson
Lennart Ohlsson/Ann-Kristin Danielsson
1983
Kenneth Bengtsson/Jonas Hansson
Niclas Sahlén/Kjell Jönsson
1984
Patrik Roos/Ulrica Johansson
Jonas Hansson/Anders Lindbergh
1985
Patrik Roos/Gun Örnberg
Ulrica Johansson/Jonas Persson
1987
Anders Nilsson/Evy Nilsson
Peter/AnnaKarin Arvidson
1988:1
Lennart Ohlsson/Inge Lundberg
Gun Örnberg/Jonas Bengtsson
Huvudturnering juniorer
Segrare
Andraplats
1981
Patrik Persson/Anders Lindbergh
Patrik Roos/Tommy Persson
1982
Anders Lindbergh/Jonas Ĺkesson
Jonas Bengtsson/Jimmy Olsson
1983
Tommy Persson/Jimmy Olsson
Jens Arvidson/Jonas Bengtsson
1984
Petter Fredriksson/Marcus Larsson
Christian Andersson/Jens Arvidson
1985
Patrik Rosvall/Christian Danielsson
Daniel Bengtsson/Peter Sallenhag
1986
Patrik Hansson/Patrik Rosvall
Ola Hansson/Stefan Rasmusson
1987
Henrik Ohlsson/Niclas Roth
Daniel Bengtsson/Petter Fredriksson
1988:1
Cecilia Danielsson/Kent Olsson
Daniel Lundqvist/Magnus Svensson
1988:2
Kent Olsson/Peter Olsson
Henrik Ohlsson/David Fredriksson
1989
Thomas Berggren/Mĺns Rundqvist
Karl Arvidson/Henrik Nilsson
1991
Johan Börjesson/Fredrik Wahlgren
David Svensson/Magnus Rundqvist
Tröstturnering juniorer
Segrare
Andraplats
1981
Patrik Rosqvist/Marcus Larsson
Anders Berggren/Lars-Ĺke Larsson
1982
Jens Arvidson/Tommy Persson
Marcus Larsson/Roger Olsson
1983
Roger Olsson/Matthias Danielsson
Niclas Roth/Jonas Åkesson
1984
Jonas Bengtsson/Ola Hansson
Patrik Rosvall/Christian Danielsson
1985
Christel Weiss/Ola Hansson
Christian Andersson/Nils Ceder
(1986)
1987
Patrik Hansson/Peter Olsson
Ola Hansson/Dan Nilsson
1988:1
Mats Arvidsin/Peter Olsson
Johan Danielsson/Patrik Rosvall
Minitennis
Pojkar och Flickor
Segrare
Andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1981
Jens Arvidson
Ulf Bergenrup
Jonas Bengtsson
Kristian Lindahl
1982
Roger Sjöstedt
Christel Weiss
Christian Danielsson
Patrik Rosvall
1983
Stefan Rasmusson
Patrik Rosvall
Torsten Smideberg
Mats Arvidson
1984
Cecilia Danielsson
Henrik Ohlsson
Max Leufstedt
Lenny Olsson
1985
Henrik Ohlsson
Peter Olsson
Anders Olsson
Christoffer Andersson
1986
Anders Olsson
Peter Olsson
Hĺkan Westergren
Nina Svensson
1987
Anders Axelsson
Marcus Persson
Daniel Lundqvist
Karl Arvidson
1988
David Fredriksson
David Svensson
Fredrik Wahlgren
Martin Olsson
Flickor
Segrare
Andraplats
1981
Fredrika Hylén
Maria Nilsson
Andra nyårstävlingar - inomhus
Handicap singel
Segrare
Andraplats
1994
Anders Nilsson
Åke Fredriksson
Minitennis
Segrare
Andraplats
1995
Kent Olsson
Anders Nilsson
1996
Fredrik Wahlgren
Andreas Persson
2006
Anders Nilsson
Oliver Andersson
Blixtdubbel – påsk eller trettonhelg
Segrare
Andraplats
1997
Lars Wahlgren/Evy Nilsson
Lars Axelsson/Mats Nygren
1998
Mats/Adam Nygren
Bengt Olsson/Marita Ivarsson
2008
Eva Axelsson/Jakob Rignell
?
Masters - inomhus
Herrar
HS segrare
HS andraplats
HS tröst segrare
HS tröst andraplats
1978
Lennart Ohlsson
Mats Strandberg
-
1983
Mats Strandberg
Lennart Ohlsson
Peter Arvidson
Sven Harlenbäck
1984
Mats Strandberg
Anders Nilsson
Patrik Roos
Peter Arvidsson
1985
Patrik Roos
Jonas Persson
Patrik Persson
Anders Berggren
Damer
DS segrare
DS andraplats
DS tröst segrare
DS tröst andraplats
1983
AnnaKarin Arvidson
Solveig Andersson
Evy Nilsson
Ingrid Frennhoff
1984
Evy Nilsson
Brita Weiss
Birgit Hansson
Ingrid Frennhoff
Sportlovstävlingen
Herrar motionärer
HS segrare
HS andraplats
HS tröst segrare
HS tröst abdraplats
1983
Per Hammarlund
Ĺke Fredriksson
Jonny Olsson
Per Andersson
Inomhusturneringen (inofficiellt inomhusmästerskap)
Herrsingel huvudturnering
Segrare
Andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1969
Kjell-Åke Ewers
Åke Malmborg
Per Hammarlund
Per Olov Bitzén
1970
Sven Harlenbäck
Kjell-Ĺke Ewers
Östen Claesson
Sven Sjöström
1971
Sven Harlenbäck
Per Hammarlund
Göran Harborn
Sven Sjöström
1972
Sven Harlenbäck
Per Hammarlund
Göran Harborn
Sven Sjöström
1973
Sven Harlenbäck
Ĺke Malmborg
Folke Lundin
?
1974
Sven Harlenbäck
?
1975
Leif Ceder
Lennart Ohlsson
Sten Andersson
Anders Nilsson
1976
Sven Harlenbäck
Lennart Ohlsson
Daniel Danielsson
Rolf Jönsson
1977
-
1978
Mats Strandberg
Paul Andersson
1979
Mats Strandberg
Lennart Ohlsson
1980
Mats Strandberg
Anders Nilsson
1981
Mats Strandberg
Paul Andersson
1982
Anders Nilsson
Håkan Glantz
1983
Mats Strandberg
Niclas Thörn
Hĺkan Glantz
Lennart Ohlsson
1984
Mats Strandberg
Anders Nilsson
1985
Anders Nilsson
Niclas Odeskog
Patrik Persson
Jonas Hansson
1986
Patrik Roos
Anders Nilsson
Daniel Danielsson
Patrik Hansson
1987
Patrik Roos
Anders Nilsson
Matthias Danielsson
Ola Hansson
1988
Jonas Persson
Lennart Ohlsson
Ola Hansson
Kent Olsson
1989
Jonas Persson
Anders Nilsson
Kent Olsson
Christian Andersson
1990
Anders Nilsson
Niclas Odeskog
Kent Olsson
Bengt Olsson
1991
Magnus Svensson
Ola Hansson
Magnus Kruppke
Jonas Örnberg
1992
Henrik Rosberg
Anders Nilsson
1993
Anders Nilsson
Magnus Svensson
-
1994
Magnus Svensson
Anders Nilsson
-
1995
Anders Nilsson
Niclas Odeskog
Herrsingel 2
Segrare
Andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1978
Per Hammarlund
Lennart Glantz
1979
Daniel Danielsson
Per Hammarlund
1980
Hĺkan Glantz
Daniel Danielsson
1981
Kjell-Arne Jonsson
Gustaf Lindbergh
1982
Ĺke Malmborg
Per Hammarlund
1983
Kjell Klein
Gustaf Lindbergh
Sture Sahlén
Rolf Jönsson
1984
Krister Bruhn
Jonny Olsson
1985
Leif Ceder
Sven Olsson
Per  Hammarlund
Sture Sahlén
1986
Gustaf Lindbergh
Sven Olsson
Åke Fredriksson
Lars Antonsson
1987
Sven Olsson
Jonny Olsson
Clas Odeskog
Bertil Örnberg
1988
Per Elnertz
Jonny Olsson
Lennart Glantz
Mats Bruhn
1989
Lars Arvidsson
Åke Fredriksson
Kenneth Nilsson
Jens Arvidson
1990
Lars Wahlgren
Kenneth Nilsson
Åke Fredriksson
Göran Äng
1991
Anders Berggren
Lars Wahlgren
Åke Fredriksson
Björn Cronqvist
1992
-
-
1993
Lars Wahlgren
Fredrik Wahlgren
-
1994
Mats Hebrand
Erik Gustafsson
-
1995
-
-Damsingel huvudturnering
Segrare
Andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1979
Anna Karin Arvidson
Brita Waiss
1980
Anna Karin Arvidson
Evy Nilsson
1981
Evy Nilsson
Anna Karin Arvidson
1982
Anna Karin Arvidson
Birgit Hansson
1983
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
Ingrid Frennhoff
Sofie Larsson
1984
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1985
Agneta Ståhl
Brita Weiss
Sofie Larsson
Inger Bengtsson
1986
Christel Weiss
Sofie Larsson
Camilla Persson
Eva-Mari Göransson
1987
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
Christel Weiss
Evy Nilsson
1988
Christel Weiss
Brita Weiss
Gun Örnberg
Camilla Persson
1989
Cecilia Danielsson
Brita Waiss
Inger Bengtsson
Solveig Andersson
1990
Christel Weiss
Brita Waiss
-
1991
Solveig Andersson
Birgit Hansson
-
1992
-
-Damer 2
Segrare
Andraplats
Tröst Segrare
Tröst andraplats
1984
Birgit Hansson
Agneta Ståhl
1985
Sofie Larsson
Gun Örnberg
Barbro Ceder
Camilla Persson
Juniorer
Pojkar 18 och 15
P18 segrare
P18 andraplats
P15 segrare
P15 andraplats
1982
Håkan Glantz
Niclas Thörn
Martin Sallenhag
Anders Lindberg
1983
Niclas Thörn
Niclas Odeskog
Marcus Larsson
Martin Sallenhag
1984
Niclas Odeskog
Patrik Roos
Jonas Åkesson
Marcus Larsson
1985
Niclas Odeskog
Anders Berggren
Jonas Bengtsson
Marcus Larsson
1986
Matthias Danielsson
Patrik Hansson
Stefan Rasmusson
Christel Weiss
1987
-
-
Magnus Svensson
Dan Nilsson
1988
-
-
Kent Olsson
Dan Nilsson
1989
Jonas Bengtsson
Magnus Svensson
Thomas Berggren
Daniel Bengtsson
1990
-
-
Henrik Ohlsson
Petter Winther
1991
-
-
Magnus Kruppke
Marcus Nestor
1992
Rikard Gustafsson
David Svensson
-
-
1993
-
-
Andreas Persson
Kristian Jacobsson

1994
-
-
1995
-
-
Victor Hebrand
Adam Nygren
Pojkar 13 och 11
P13 segrare
P13 andraplats
P11 segrare
P11 andraplats
1984
-
-
Patrik Rosvall
Ola Hansson
1985
Ola Hansson
Stefan Rasmusson
-
-
1986
-
-
-
-
1987
Henrik Ohlsson
Henrik Rosberg
-
-
1988
Henrik Rosberg
Henrik Ohlsson
-
-
1989
Johan Danielsson
Peter Olsson
-
-
1990
Magnus Kruppke
David Svensson
Fredrik Wahlgren
Martin Olsson

1991
Karl Arvidson
Erik Rosell
-
-
1992
-
-
1993
Martin Olsson
Victor Hebrand
-
-
1994
Victor Hebrand
Linus Karnland
-
1995
-
-
Flickor 15 och 13
F15 segrare
F15 andraplats
F13 segrare
F13 andraplats
1983
-
-
Christel Weiss
Petra Hansson

1984
Ulrica Johansson
Christel Weiss
-
-
1985
-
-
1995
Johanna Larsson
Anna Hebrand
-
-
F13 segrare
F13 andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1993
Emma Axelsson
Johanna Larsson
Anna Sofia Mårtensson
Maria Karnland
1994
Johanna Larsson
Maria Karnland
-
-
Minitennis, pojkar och flickor
Segrare
Andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1984
Henrik Ohlsson
Cecilia Danielsson
Lenny Olsson
Victor Svensson
1985
David Nicpalj
Henrik Ohlsson
Johan Danielsson
Nina Svensson
1986
Johan Danielsson
Victor Svensson
Peter Olsson
Marcus Persson
1987
Daniel Lundqvist
Marcus Ĺkerman
Macus Persson
Karl Arvidson
1988
Johan Örnberg
Robert Bruhn
Fredrik Wahlgren
Pontus Timberg
1989
Erik Rosell
Fredrik Wahlgren
Martin Jönsson
Martin Nilsson
1990
Martin Nilsson
Niclas Rosell
Eric Nilsson
Magnus Andersson
1991
Gustaf Nilsson
Victor Hebrand
-
-
1992
-
-
1993
-
-
1994
Axel Pileby
Marcus Johansson
-
-
Dalby Cup – handicapturnering (juni) utomhus
Herrsingel
H1 segrare
H1 andraplats
H2 segrare
H2 andraplats
1979
Bert Hermansson
Kjell-Ĺke Roos
-
-
1980
Lennart Ohlsson
Paul Andersson
-
-
1981
Hĺkan Glantz
Kaj Andersson
-
-
1982
Jonas Persson
Kaj Anderson
-
-
1983
Patrik Persson
Jonas Persson
Kaj Kvant
Jan Andersson
1984
Niclas Odeskog
Lennart Ohlsson
Anders Berggren
Åke Fredriksson
1985
Patrik Roos
Anders Nilsson
Sven Olsson
Rolf Jönsson
1986
Jonas Bengtsson
Anders Nilsson
Kenneth Nilsson
Lenart Glantz

1987
Lennart Ohlsson
Anders Nilsson
PeterJuhasz
Bertil Örnberg
1988
Magnus Svensson
Marcus Larsson
Christel Weiss
Anna Karin Arvidson
1989
Niclas Odeskog
Anders Nilsson
-
-
1990
Magnus Svensson
Ola Hansson
Christel Weiss
Kenneth Nilsson

1991
Magnus Svensson
Niclas Odeskog
-
-
1992
Johan Danielsson
Niclas Odeskog
-
-
1993
Niclas Odeskog
Marcus Nestor
-
-
Damsingel
Segrare
Andraplats
1979
Agneta Ståhl
Marianne Lindahl
1980
Brita Weiss
Ann-Britt Sunddtröm
1981
-
-
1982
-
-
1983
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1984
Gun Örnberg
Barbro Ceder
1985
Christel Weiss
Agneta Stĺhl
1987
Inger Bengtsson
Christel Weiss
1990
Christel Weiss
Anna Karin Arvidson
Generationsdubbel - utomhus
Segrare
Andraplats
1990
Lennart/Henrik Ohlsson
Johan/Daniel Danielsson
1991
Lennart/Henrik Ohlsson
Bengt/Kent Olsson
Klubbmästerskapen - utomhus
Herrsingel
Herrsingel 1
H1 segrare
H1 andraplats
1976
Peter Arvidson
Mats Strandberg
1977
Mats Strandberg
Paul Andersson
1978
Mats Strandberg
Paul Andersson
1979
Mats Strandberg
Paul Andersson
1980
Mats Strandberg
Lennart Ohlsson
1981
Mats Strandberg
Håkan Glantz
1982
Mats Strandberg
Anders Nilsson
1983
Sven Andrén
Niclas Thörn
1984
Niclas Thörn
Anders Nilsson
1985
Mats Strandberg
Anders Nilsson
1986
Anders Nilsson
Patrik Roos
1987
Patrik Roos
Anders Nilsson
1988
Anders Nilsson
Patrik Roos
1989
Niclas Odeskog
Patrik Roos
1990
Patrik Roos
Magnus Svensson
1991
Magnus Svensson
Henrik Rosberg
1992
Anders Nilsson
Magnus Svensson
1993
Niclas Thörn
Anders Nilsson
1994
Johan Danielsson
Anders Nilsson
1995
Magnus Svensson
Anders Nilsson
1996
Ola Hansson
Magnus Svensson
1997
Anders Nilsson
Magnus Svensson
1998
Victor Hebrand
Niclas Odeskog
1999
Victor Hebrand
Ola Hansson
2000
Victor Hebrand
Henrik Rosberg
2001
Mats Strandberg
Henrik Rosberg
2002
Mats Strandberg
Ola Hansson
2003
Mats Strandberg
Ola Hansson
2004
Mats Strandberg
Anders Nilsson
2005
Mats Strandberg
Anders Rosberg
2006
Mats Strandberg
Anders Nilsson
2007
Anders Rosberg
Mats Strandberg
2008
Mats Strandberg
Anders Rosberg
2009
Anders Rosberg
Mats Strandberg
Herrsingel 2 och 3
H2 segrare
H2 andraplats
H3 segrare
H3 andraplats
1977
Göran Harborn
Daniel Danielsson
1978
Kenneth Bengtsson
Daniel Danielsson
1979
Jonas Svensson
Daniel Danielsson
Gustaf Lindbergh
Sture Sahlén
1980
Håkan Glantz
Kenneth Bengtsson
Gustaf Lindbergh
Sture Sahlén
1981
Kaj Andersson
Göran Malmborg
Wikner Roos
Lennart Pettersson
1982
Patrik Roos
Kjell Klein
Rolf Jönsson
Kjell-Åke Roos
1983
Ĺke Malmborg
Kjell Klein
Sven Olsson
Kjell Jönsson
1984
Ĺke Malmborg
Leif Ceder
Lennart Glantz
Åke Fredriksson
1985
Gustaf Lindbergh
Leif Ceder
Lars Arvidsson
Dennis Berlin
1986
Göran Malmborg
Gustaf Lindbergh
Per Samuelsson
Åke Fredrikssson
1987
Marcus Larsson
Per Samuelsson
-
-
1988
Wikner Roos
Lennart Glantz
1989
Wikner Roos
Åke Malmborg
1990
Stig-Olof Larsson
Bengt Olsson
1991
Håkan Glantz
Jan.Eric Stĺhl
1992
Peter Arvidson
Bengt Olsson
1993
Lars Wahlgren
Fredrik Wahlgren
Ola Karnland
Mats Hebrand
1994
Lars Wahlgren
Bengt Olsson
Mats Hebrand
Lars Axelsson
1995
Jens Arvidson
Åke Fredriksson
1996
Bengt Olsson
Peter Arvidson
1997
Mats Arvidson
Jens Arvidson
1998
Jakob Lawesson
Mats Nygren
1999
Jörgen Örnling
Jens Arvidson
2000
Lars Arvidson
Ingvar Nilsson
2001
Jens Arvidson
Peter Arvidson
2002
Lennart Ohlsson
Anders Svensson
2003
?
?
2004
Lennart Ohlsson
Mårten Rignell
2005
Erik Strandberg
Anders Svensson
2006
Anders Svensson
Ingvar Nilsson
2007
Jakob Rignell
Anders Svensson
2008
Ingvar Nilsson
Per Eisele
2009
Simon Persson
Ingvar Nilsson
Damsingel
Damsingel 1
D1 segrare
D1 andraplats
1976
Brita Weiss
Anna Karin Arvidson
1977
Anna Karin Arvidson
Evy Nilsson
1978
Brita Weiss
Evy Nilsson
1979
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1980
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1981
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1982
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1983
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1984
Brita Weiss
Evy Nilsson
1985
Sofie Larsson
Agneta Stĺhl
1986
Christel Weiss
Sofie Larsson
1987
Christel Weiss
Brita Weiss
1988
Christel Weiss
Sofie Larsson
1989
Christel Weiss
Brita Weiss
1990
Anna Karin Arvidson
Evy Nilsson
1991
Ingrid Frennhoff
Anna Karin Arvidson
1992
Anna Karin Arvidson
Gun Örnberg
1993
Anna Karin Arvidson
Agneta Ståhl
1994
Anna Karin Arvidson
Agneta Ståhl
1995
Anna Karin Arvidson
Agneta Ståhl
1996
Anna Karin Arvidson
Eva Axelsson
1997
Anna Karin Arvidson
Eva Axelsson
1998
Anna Karin Arvidson
Eva Axelsson
1999
Anna Karin Arvidson
Gun Örnberg
2000
Anna Karin Arvidson
Charlotta Simmons
2001
Eva Axelsson
Solveig Andersson
2002
Eva Axelsson
Annica Cronqvist
2003
Gun Örnberg
Annica Cronqvist
‘2004
?
?
2005
-
-
2006
-
-
2007
Åsa Johansson
Gun Örnberg
2008
Åsa Johansson
Camilla Persson
2009
Åsa Johansson
Gun Örnberg
Damsingel 2
D2 segrare
D2 andraplats
1979
Karin Lundqvist
Agneta Ståhl
1980
Solveig Andersson
Karin Nilsson
1981
-
-
1982
Ingrid Frennhoff
Aina Ĺkesson
1983
Aina Åkesson
Sofie Larsson
1984
Agneta Stĺhl
Ingrid Frennhoff
1985
Sofie Larsson
Agneta Stĺhl
1986
Christel Weiss
Inger Bengtsson
1987
Gun Örnberg
Inger Bengtsson
Herrdubbel
1977
Paul Andersson/Lennart Ohlsson
Per Hammarlund/Sten Andersson
1978
Paul Andersson/Lennart Ohlsson
Anders Nilsson/Mats Strandberg
1979
Paul Andersson/Lennart Ohlsson
Kenneth Bengtsson/Daniel Danielsson
1980
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Leif Ceder/Peter Arvidson
1981
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Lennart Ohlsson/Jonas Persson
1982
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Sven Andrén/Kjell Klein
1983
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Sven Andrén/Kjell Klein
1984
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Håkan Glantz/Patrik Roos
1985
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Lennart Ohlsson/Håkan Glantz
1986
Hĺkan Glantz/Göran Malmborg
Lennart Ohlsson/Daniel Danielsson
1987
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Lennart Ohlsson/Daniel Danielsson

1988
Niclas Odeskog/Magnus Fischer
Jonas Persson/Patrik Persson

1989
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Niclas Odeskog/Magnus Fischer
1990
Magnus Svensson/Henrik Ohlsson
Niclas Odeskog/Magnus Fischer
1991
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Niclas Odeskog/Magnus Fischer
1992
Ola Hansson/Kent Olsson
Niclas Odeskog/Magnus Fischer
1993
Håkan Glantz/Niclas Thörn
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
1994
Ola Hansson/Kent Olsson
Niclas Odeskog/Magnus Fischer
1995
Magnus Svensson/Henrik Ohlsson
Anders Nilsson/Mats Strandberg
1996
Magnus Svensson/Henrik Ohlsson
Anders Nilsson/Mats Strandberg
1997
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
1998
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Fredrik Wahlgren/Niclas Odeskog
1999
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
2000
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
2001
Anders Nilsson/Mats Strandberg
?
2002
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
2003
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
2004
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Marcus Nestor/Hannes Ivarsson
2005
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Marcus Nestor/Hannes Ivarsson
2006
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
2007
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Stig-Olof Larsson/Jan-Eric Stĺhl
2008
Anders Rosberg/Jan-Eric Stĺhl
Anders Nilsson/Mats Strandberg
2009
Anders Nilsson/Mats Strandberg
Thomas Johansson/Patrik Persson
Damdubbel
Segrare
Andraplats
1980
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Birgit Hansson/Brita Weiss
1981
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Birgit Hansson/Brita Weiss
1982
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Birgit Hansson/Brita Weiss
1983
Birgit Hansson/Brita Weiss
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
1984
Birgit Hansson/Brita Weiss
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
1985
Agneta Ståhl/ / Aina Åkesson
Birgit Hansson/Brita Weiss
1986
Sofie Larsson/Christel Weiss
Agneta Ståhl//Aina Åkesson
1987
Sofie Larsson/Christel Weiss
Inger Bengtsson/Ingrid Frennhoff
1988
Christel Weiss/Cecilia Danielsson
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
1989
Christel Weiss/Cecilia Danielsson
Inger Bengtsson/Ingrid Frennhoff
1990
Agneta Ståhl/Aina Åkesson
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
1991
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Inger Bengtsson/Ingrid Frennhof
1992
Sofie Larsson/Gun Örnberg
Agneta Ståhl/Aina Åkesson
1993
Agneta Ståhl /Aina Åkesson
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
1994
Agneta Ståhl/Aina ÅĹkesson
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
1995
Anna Karin Arvidson/Agneta Ståhl
Evy Nilsson/Birgit Hansson
1996
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Evy Nilsson/Agneta Stĺhl
1997
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Evy Nilsson/Birgit Hansson
1998
Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
1999
Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg
Johanna Larsson/Charlotta Simmons
2000
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
2001
Anna Karin Arvidson/Solveig Andersson
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
2002
Anna Karin Arvidson/Annica Cronqvist
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
2003
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
Annica Cronqvist/Birgit Hansson
2004
?
?
2005
Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
2006
Anna Karin Arvidson/Gun Örnberg
?
2007
?
?
2008
Åsa Johansson/Camilla Persson
Marita Ivarsson/Eva Axelsson
2009
Mixeddubbel
Segrare
Andraplats
1981
Anna Karin/Peter Arvidson
Brita Weiss/Lennart Ohlsson
1982
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Peter Arvidson
1983
Sofie Larsson/Patrik Roos
Anders/Evy Nilsson
1984
Anders/Evy Nilsson
Sofie Larsson/Patrik Roos
1985
Sofie Larsson/Patrik Roos
Solveig Andersson/Lennart Ohlsson
1986
Sofie Larsson/Patrik Roos
Anna Karin/Peter Arvidson
1987
Sofie Larsson/Patrik Roos
Anna Karin/Peter Arvidson
1988
Sofie Larsson/Patrik Roos
Anna Karin/Peter Arvidson
1989
Christel Weiss/Jonas Persson
Anders/Evy Nilsson
1990
Christel Weiss/Jonas Persson
Anders/Evy Nilsson
1991
Anders/Evy Nilsson
Camilla/Patrik Persson
1992
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Peter Arvidson
1993
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Peter Arvidson
1994
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Peter Arvidson
1995
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Peter Arvidson
1996
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Peter Arvidson
1997
Anders/Evy Nilsson
Anna Karin/Karl Arvidson
1998
Anders/Evy Nilsson
Ola/Birgit Hansson
1999
Ola/Birgit Hansson
Anders/Evy Nilsson
2000
Ola/Birgit Hansson
Anders/Evy Nilsson
2001
Ola/Birgit Hansson
Anna Karin/Peter Arvidson
2002
Ola/Birgit Hansson
Anna Karin/Karl Arvidson
2003
Gun Örnberg/Anders Nilsson
Ola/Birgit Hansson
2004
Gun Örnberg/Anders Nilsson
Ola/Birgit Hansson
2005
Gun Örnberg/Anders Nilsson
Christina/Jan-Eric Stĺhl
2006
Gun Örnberg/Anders Nilsson
Ola/Birgit Hansson
2007
Åsa/Thomas Johansson
Ola/Birgit Hansson
2008
Åsa/Thomas Johansson
Gun Örnberg/Anders Nilsson
2009
Åsa/Thomas Johansson
Gun Örnberg/Anders Nilsson
Herrveteran
H35
Segrare
Andraplats
1992
Stig-Olof Larsson
Lennart Ohlsson
1993
Stig-Olof Larsson
Jan.Eric Ståhl
1994
Stig-Olof Larsson
Lennart Ohlsson
1995
Anders Nilsson
Jan.Eric Ståhl
1996
Anders Nilsson
Mats Strandberg
1997
Anders Nilsson
Jan.Eric Ståhl
1998
Mats Strandberg
Anders Nilsson
1999
Mats Strandberg
Anders Nilsson
2000
Mats Strandberg
Anders Nilsson
2001
Mats Strandberg
Anders Nilsson
2002
Mats Strandberg
Anders Nilsson
2003
Anders Nilsson
Anders Svensson
2004
Mats Strandberg
Anders Nilsson
H46 (H45 from 1992)
Segrare
Andraplats
1980
Sven Harlenbäck
Sten Andersson
1981
Sven Harlenbäck
Per Hammarlund
1982
Sven Harlenbäck
Per Hammarlund
1983
Sven Harlenbäck
Sture Sahlén
1984
Åke Malmborg
Sture Sahlén
1985
Åke Malmborg
Gustaf Lindbergh
1986
Lennart Ohlsson
Åke Malmborg
1987
Lennart Ohlsson
Wikner Roos
1988
Lennart Ohlsson
Peter Arvidson
1989
Lennart Ohlsson
Daniel Danielsson
1990
Lennart Ohlsson
Åke Malmborg
1991
Lennart Ohlsson
Daniel Danielsson
1992
Lennart Ohlsson
Daniel Danielsson
1993
Lennart Ohlsson
Daniel Danielsson
1994
Daniel Danielsson
Lennart Ohlsson
1995
Stig-Olof Larsson
Daniel Danielsson
1996
Stig-Olof Larsson
Lars Wahlgren
1997
Stig-Olof Larsson
Peter Arvidson
1998
-
-
1999
Stig-Olof Larsson
Mats Nygren
2000
Stig-Olof Larsson
Mats Nygren
2001
Stig-Olof Larsson
Lennart Ohlsson
2002
Lennart Ohlsson
Ingvar Nilsson
2003
Lennart Ohlsson
Ingvar Nilsson
2004
Lennart Ohlsson
Björn Cronqvist
H55
Segrare
Andraplats
1999
Daniel Danielsson
Lennart Ohlsson
2000
avgjord?
2007
Lennart Ohlsson
Stig-Olof Larsson
2008
Lennart Ohlsson
Ulf Tedgård
Damveteran
D41 (senare D40)
Segrare
Andraplats
1980
Birgit Hansson
Evy Nilsson
1981
Brita Weiss
Evy Nilsson
1982
Brita Weiss
Evy Nilsson
1983
Brita Weiss
Evy Nilsson
1984
Anna Karin Arvidson
Brita Weiss
1985
Brita Weiss
Evy Nilsson
1986
Ingrid Frennhoff
Brita Weiss
1987
Brita Weiss
Ingrid Frennhoff
1989
Brita Weiss
Solveig Andersson
Juniorsingel
Pojkar 18 och 16
P18 segrare
P18 andraplats
P16 segrare
P16 andraplats
1980
Håkan Glantz
Göran Malmborg
1981
Håkan Glantz
Jonas Persson
1982
Jonas Persson
Håkan Glantz
1983
Jonas Persson
Niclas Thörn
1984
Niclas Odeskog
Patrik Roos
1985
Niclas Thörn
Niclas Odeskog
Marcus Larsson
Magnus Svensson
1986
Jonas Bengtsson
Marcus Larsson
Jonas Bengtsson
Magnus Svensson
1987
Matthias Danielsson
Magnus Svensson
Jonas Bengtsson
Magnus Svensson
1988
Marcus Larsson
Jonas Bengtsson
Henrik Rosberg
Ola Hansson
1989
Ej avgjord
Henrik Ohlsson
Ola Hansson
1990
Kent Olssom
Magnus Svensson
-
-
1991
Henrik Ohlsson
Kent Olsson
-
-
1992
Henrik Ohlsson
Ola Hansson
-
-
1993
Henrik Ohlsson
Marcus Nestor
Karl Arvidson
Erik Rosell
1994
David Svensson
Fredrik Wahlgren
Marcus Nilsson
Fredrik Wahlgren
1995
-
-
Fredrik Wahlgren
Victor Hebrand
1996
Victor Hebrand
Fredrik Wahlgren
-
-
1997
Victor Hebrand
Adam Nygren
-
-
-
1999
Mikael Friberg
Pierre Kullberg
-
2007
Erik Strandberg
Jakob Rignell
2008
Erik Strandberg
Jakob Rignell
-
-
2009
Erik Strandberg
Simon Persson
-
-
Pojkar 14 och 12
P14 segrare
P14 andraplats
P12 segrare
P12 andraplats
1978
Peter Larsen
1979
Magnus Jönsson
Christian Jonsson
1980
Niclas Thörn
Patrik Roos
1981
Niclas Thörn
Patrik Roos
1982
Martin Sallenhag
Anders Lindbergh
1983
Anders Lindbergh
Marcus Larsson
1984
Marcus Larsson
Jonas Bengtrsson
1985
-
-
Ola Hansson
Henrik Ohlsson
1986
-
-
Henrik Ohlsson
Henrik Rosberg
1987
Henrik Ohlsson
Henrik Rosberg
Henrik Rosberg
Henrik Ohlsson
1988
Henrik Ohlsson
Henrik Rosberg
Petter Winther
Peter Olsson
1989
Henrik Rosberg
Henrik Ohlsson
Petter Winther
Johan Danielsson
1990
Petter Winther
Magnus Kruppke
Karl Arvidson
Erik Rosell
1991
Petter Winther
Magnus Kruppke
Fredrik Wahlgren
David Fredriksson
1992
Karl Arvidson
Erik Rosell
Markus Nilsson
Niklas Rosell
1993
David Fredriksson
Fredrik Wahlgren
Marcus Nilsson
Adam Nygren
1994
Andreas Persson
Marcus Nilsson
Victor Hebrand
Daniels Johansson
1995
Victor Hebrand
Marcus Nilsson
Victor Hebrand
Linus Karnland
1996
-
-
Linus Karnland
Philip Mĺrtensson
-
1999
-
-
Niklas Hebrand
Arvid Gudmundsson
Pojkar 10
P10 segrare
P10 andraplats
1995
Markus Johansson
Axel Pileby
-
1997
Niklas Hebrand
Madeleine Blennersjö
-
2001
Erik Svensson
Per Svensson
Pojkar 15
Segrare
Andraplats
2000
Hannes Ivarsson
Fredrik Nilsson
2001
2002
Oscar Cronqvist
David Palm
-
2006
Erik Strandberg
Jakob Rignell
Pojkar 13 och 11
P13 segrare
P13 andraplats
P11 segrare
P11 andraplats
2000
Oscar Cronqvist
David Palm
Niklas Hebrand
Johan Carlsson
2004
Jakob Rignell
Erik Strandberg
-
-
2005
Erik Strandberg
Jakob Rignell
-
2007
-
-
Carl Harris
Axel Rosberg
2008
Carl Harris
Axel Rosberg
2009
Simon Johansson
Veijde Nilsson
Simon Johansson
Veijde Nilsson
Flickor
F18 Segrare
F18 andraplats
1985
Christel Weiss
Ulrica Äng
F16 segrare
F16 andraplats
1993
Sofia Jönsson
Susanne Jacobsson
-
1996
Emma Axelsson
Maria Karnland
F14 segrare
F14 andraplats
F12 segrare
F12 andraplats
1982
Sofie Larsson
Malin Arvidson
1983
Ulrica Johansson
Petra Hansson
1985
Christel Weiss
Ulrika Äng
1989
Emma Jacobsson
Pernillla Pariola
1990
Anna Karin Adamsson
Kristina Olsson
1991
Sofia Jönsson
Camilla Falk
1992
Sofia Jönsson
Anna Karin Adamsson
Emma Axelsson
Sara Wahlgren
1993
-
-
Emma  Axelsson
Johanna Larsson
1994
Emma Axelsson
Maria Karnland
-
-
1995
Maria Karnland
Emma Axelsson
Flickor 10
Segrare
Andraplats
2000
Rebecka Jeppsson
Amanda Cronqvist
2001
Rebecka Jeppsson
Amanda Cronqvist
2002
Rebecka Jeppsson
Amanda Cronqvist
Pojkar och flickor 1
1998
Mathilda Axelsson
Niklas Hebrand
2003
Rebecka Jeppsson
Erik Hallström
Juniordubbel
Pojkar 18
PD18 segrare
PD18 andraplats
1980
Mats Sjöström/Niclas Thörn
Kaj Andersson/Patrik Roos
1981
Jonas Persson/Kaj Andersson
Niclas Thörn/Niclas Odeskog
1982
Patrik Persson/Patrik Rosqvist
Mats Sjöström/Lars-Ĺke Larsson
1983
Andes Lindbergh/Martin Sallenhag
Jonas Bengtsson/Marcus Larsson
1984
-
-
1985
Marcus Larsson/Christian Danielsson
?
1986
Matthias Danielsson/Patrik Hansson
Magnus Svensson/Patrik Rosvall
1987
Anders Lindbergh/Marcus Persson
Magnus Svensson/Stefan Rasmusson
1988
Magnus Svensson/Stefan Rasmusson
Henrik Ohlsson/Petter Fredriksson
1989
Jonas/Daniel Bengtsson
Henrik Rosberg/Henrik Ohlsson
1990
Magnus Svensson/Kent Olsson
Henrik Ohlsson/Ola Hansson
1991
-
-
1992
Thomas Berggren/Henrik Rosberg
Johan Danielsson/Kristian Karlsson
1993
-
-
Pojkar 14
PD14 segrare
PD14 andraplats
1984
Jonas Bengtsson/Marcus Larsson
Torsten Smideberg/Christian Danielsson
1985
Henrik Ohlsson/Daniel Bengtsson
Ola Hansson/Mats Arvidson
1986
Magnus Svensson/Patrik Rosvall
Henrik Ohlsson/Daniel Bengtsson
1987
Ola Hansson/Mats Arvidson
Henrik Ohlsson/Daniel Bengtsson
1988
-
-
1989
-
-
1990
Karl Arvidson/Johan Danielsson
David Svensson/Rikard Gustafsson
1991
Martin Jönsson/Petter Winther
Karl Arvidson/Johan Danielsson
1992
David Fredriksson/Fredrik Wahlgren
Rasmus Demse/Marcus Nilsson
1993
David Fredriksson/Fredrik Wahlgren
Marcus Nilsson/Andreas Persson
1994
Andreas Persson/Marcus Nilsson
Adam Nygren/Victor Hebrand
Minitennis – pojkar och flickor
Segrare
Andraplats
Tröst segrare
Tröst andraplats
1980
Anders Lindbergh
Tommy Persson
Jonas Bengtsson
Christel Weiss
1981
Anders Lindbergh
Tommy Persson
Roger Sjöstedt
Christel Weiss
1982
Christian Danielsson
Mats Arvidson
Patrik Rosvall
Ola Hansson
1983
Stefan Rasmusson
Jonas Örnberg
Carin Weiss
Ulrika Äng
1984
Henrik Ohlsson
Cecilia Danielsson
Johan Danielsson
Sten Carling
1985
Cecilia Danielsson
Johan Danielsson
Jenny Örnberg
Eric Carling
1986
Eric Carling
Henrik Antonsson
Karl Arvidson
Malin Rosvall
1987
Karl Arvidson
Marcus Ĺkerman
Johan Örnberg
Andreas Berlin
1988
David Fredriksson
Fredrik Wahlgren
Johan Örnberg
David Ossowski
1989
Rasmus Persson
Johan Örnberg
.
-
1990
-
-
Generationsdubbel
Äldre
Segrare
Andraplats
1993
Henrik/Lennart Ohlsson
Johan/Daniel Danielsson
1994
Henrik/Lennart Ohlsson
Johan/Daniel Danielsson
1995
Johan/Daniel Danielsson
Kent/Bengt Olsson
1996
Henrik/Lennart Ohlsson
Kent/Bengt Olsson
1997
Mats/Peter Arvidson
(ej färdigspelad)
1998
Jenny/Stig-Olof Larsson
Anna Karin/Jens Arvidson
1999
Lennart / Henrik Ohlsson
Adam/ Mats Nygren
2000
Henrik/Lennart Ohlsson
Jens/Peter Arvidson
2001
Jenny/Stig-Olof Larsson
Jens/Peter Arvidson
2002
Adam/Mats Nygren
Jens/Anna Karin Arvidson
2003
Adam/Mats Nygren
?
2004
Adam/Mats Nygren
Christina/Jan-Eric Stĺhl
2005
-
-
2006
-
-
Yngre
Segrare
Andraplats
1993
Fredrik/Lars Wahlgren
Johanna/Stig-Olof Larsson
1994
Johanna/Stig-Olof Larsson
Victor/Mats Hebrand
1995
Johanna/Stig-Olof Larsson
Victor/Mats Hebrand

1996
Johanna/Stig-Olof Larsson
Victor/Mats Hebrand

1997
Victor/Mats Hebrand
Johanna/Stig-Olof Larsson

1998
-
-
1999
Jenny/Stig-Olof Larsson
Håkan/Christoffer Larsson

2000
Erik/Mats Strandberg
Björn/Oscar Cronqvist

2001
Erik/Mats Strandberg
Oscar/Björn Cronqvist
-
2002
Erik/Mats Strandberg
Björn/Amanda Cronqvist

2003
Erik/Mats Strandberg
Jannica/Jan.Eric Stĺhl

2004
Erik/Mats Strandberg
Jannica/Jan.Eric Ståhl
2005
-
-
2006
-
-
2007
Erik/Mats Strandberg
Jakob/Mårten Rignell
2008
-
-
Familjedubbel
Äldre
Segrare
Andraplats
1979
Mats Stig Strandberg
Anna Karin/Peter Arvidson
1980
Hĺkan/Lennart Glantz
Sven/Torbjörn Harlenbäck
1981
Håkan/Lennart Glantz
Anders/Jörgen Nilsson

1982
Göran/Åke Malmborg
Anders/Jörgen Nilsson
1983
Anders/Jörgen Nilsson
Kaj/Per Andersson

1984
Anders/Jörgen Nilsson
Patrik/Wikner Roos

1985
Anders/Jörgen Nilsson
Patrik/Wikner Roos

1986
Jonas/Kenneth Bengtsson
Göran/Ĺke Malmborg

Yngre

Segrare
Andraplats

1982
Joakim/Kjell Klein
Stefan/Sture Sahlén

1983
Christian/Daniel Danielsson
Jens/Peter Arvidson

1984
Jonas/Kenneth Bengtsson
Jens/Peter Arvidson

1985
Christian/Daniel Danielsson
Anders/Stefan Rasmusson

1986
Henrik/Lennart Ohlsson
Daniel/Kenneth Bengtsson

Blixtdubbel - säsongsavslutning
Segrare
Andraplats
2005
Mårten Rignell//Ulf Tedgård
Oscar Cronqvist/Anders Svensson
2006
Ingvar Nilsson/Ulf Tedgård
Anders Nilsson/Jakob Rignell
2007
Anders Svensson/Mårten Rignell
Stig-Olof Larsson/Erik Strandberg/Mats Nygren
2008
Anders Nilsson/Jon/Torkel Loman
Ulf Tedgård/Mats Nygren
2009
Jacob Rignell / Ralph Nilsson
2010
Mårten Rignell / Ingvar Nilsson
2011
Simon Johansson / Jon Loman
2012
Anders Nilsson / Mats Nygren
2013
Simon Johansson / Mats Nygren
2014
Agneta Rosberg / Anders Nilsson
2016
Anders Rosberg / Elisabeth Olsson
2017
Fredrik Sjöström / Mårten Rignell
2018
Stig-Olof Larsson / Mårten Rignell
2019
Kenneth Sjöström / Ralph Nilsson

Stegen
1995
Anders Nilsson
1996
Anders Nilsson
-
2005
?
2006
?
2007
Anders Nilsson
2008
Anders Nilsson
2009
?